חתונה אזרחית בקפריסין או בפראג ?

יש היום לא מעט ישראלים שרוצים להתחתן חתונה אזרחית בחו"ל או שנאלצים להתחתן בטקס של חתונה אזרחית בחו"ל.  הישראלים הללו מגיעים די מהר לצומת שבה עליהם להחליט היכן תיערך החתונה האזרחית בחו"ל, יש כמה וכמה ארצות שבהן ישראלים יכולים לערוך חתונה אזרחית, הארצות הפופולאריות הן צ'כיה, קפריסין, פרגוואי, ועוד.

ההחלטה על המקום שבו תיערך חתונה אזרחית בחו"ל, צריכה להתבסס על כמה וכמה פרמטרים ביניהם: עלות הטיסה והחתונה, פשטות ההליכים הבירוקראטיים והטפסים הנדרשים, אופיו של המקום.

יש ישראלים רבים שמעדיפים לערוך חתונה אזרחית בקפריסין משום שעלות אירוע כזה אינה בשמיים, וגם המרחק הגיאוגרפי של קפריסין מישראל אינו דורש טיסה של שעות רבות,ומאפשר לבני משפחה וחברים קרובים להגיע לטקס החתונה האזרחית בקפריסין. סיבות נוספות שבגללן ישראלים רבים מעדיפים חתונה אזרחית בקפריסין הן אופיו של האי, המאפשר לנו להנות מנופש בחופי ים מפנקים, לבלות בספורט ימי, ואם נרצה נוכל לטייל בין מסלולי הטבע היפים של קפריסין או באתרים ההיסטוריים הרבים שיש בקפריסין.

ישראלים אחרים מעדיפים חתונה אזרחית בפראג בירת צ'כיה שבה יש אווירה אירופאית הרבה יותר רומנטית, אמנם העלויות של חתונה אזרחית בפראג הן קצת יותר יקרות, וגם ההליכים הבירוקראטיים אינם כה פשוטים, ויש לא מעט דרישות שהן יותר מורכבות מהדרישות לשם עריכת חתונה אזרחית בקפריסין, אבל הרווח מביקור בפראג הוא ביקור בעיר בעלת מבנים ארכיטקטוניים עתיקים, ביקור בעיר שיש בה אווירה רומנטית ומהנה.

מנתונים שמגיעים מלשכת התיירות של קפריסין בישראל, עולה כי בכל שנה נערכות כאלף חתונות אזרחיות של ישראלים שמגיעים לקפריסין, ואילו בפראג , מספר החתונות נמוך קצת יותר , ובכל שנה נערכות בה  כמה מאות בודדות של חתונות אזרחיות של ישראלים.

אז אם אתם שוקלים חתונה אזרחית בחו"ל, אל תמהרו להחליט החלטות לפני שאתם לוקחים בחשבון את כל הפרמטרים השונים כמו :

  • מהן העלויות של כל אתר ואתר
  • מהן הדרישות הבירוקרטיות של כל אתר ואתר ועד כמה הדרישות הללו מורכבות עבורנו
  • מהו אופיו של המקום האם הוא מתאים לנו ולסגנון חיינו.

No related posts.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>